Klub Sportowy Astra Leśniowice - strona oficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

VIII Gala Piłkarska Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej
Ładowanie...

Statystyki drużyny

Ankiety

Czy Astra Leśniowice zakończy sezon w TOP 3?

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 2 gości

dzisiaj: 30, wczoraj: 102
ogółem: 1 969 083

statystyki szczegółowe

Historia Klubu

Tak to się zaczęło...

        Historię powstania klubu należałoby rozpocząć od 1985 r., kiedy na stanowisko Naczelnika Gminy Leśniowice został wybrany Pan Wiesław Radzięciak, miłośnik sportu, a zarazem były zawodnik. Za jego to właśnie kadencji przy okazji świąt państwowych zaczęto organizować w naszej Gminie różnego rodzaju imprezy sportowe i sportowo-rekreacyjne między innymi: turnieje piłki siatkowej, piłki ręcznej, wyścigi kolarskie, przeciąganie liny, turnieje szachowe, itp. Stałą imprezą organizowaną w naszej Gminie był turniej piłki nożnej sześcioosobowej, czym interesowała się młodzież. Organizowane było też Wojewódzkie Święto Wsi, na którym odbywało się wiele imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych. Wielu mieszkańców Gminy Leśniowice brało udział w tych zawodach. Eliminacją do wyżej wymienionych zawodów było Gminne Święto Sportu, z którego najlepsi tworzyli reprezentacje. Miejscem rozgrywania większości imprez sportowych były ciasne boiska przy Szkole Podstawowej w Leśniowicach. Problem ten nurtował organizatorów. Wtedy to powstał pomysł budowy GOSIR. Na miejsce jego lokalizacji wybrano tereny położone w pobliżu lasku szkolnego, po byłym wyrobisku piasku. W 1987 roku Naczelnik Gminy zlecił wykonanie dokumentacji technicznej GOSIR. W marcu 1989 roku po zakończeniu prac projektowych przystąpiono do budowy i wykonano wszystkie prace przygotowawcze oraz niwelacyjne na całym terenie. W 1990 roku w związku z reformą kraju odbywały się wybory samorządowe.
W Gminie Leśniowice Przewodniczącym Rady został Ks. Jacenty Sołtys, a Przewodniczącym Komisji Socjalnej, która między innymi zajmowała się sportem, został Pan Mirosław Klein. Pozostali radni Gminy, pozytywnie zaopiniowali program działań w zakresie sportu przedstawiony przez Pana Mirosława Kleina i ponownie wybranego Wójta Pana Wiesława Radzięciaka. Pozwala to w 1990 roku wykonać następujące prace przy stadionie:
- nawiezienie żyznej ziemi pod płytę boiska do gry w piłkę nożną
- wyprofilowanie i wyznaczenie płyty
- obsianie trawą nawierzchni boiska
- nawiezienie piasku i wykonanie stabilizacji na boisku do gry w piłkę ręczną.
W 1991 roku nie zwalniano tempa prac i wykonano:
- urządzenia sportowe na boiska do piłki nożnej, siatkowej, ręcznej i koszykówki
- położono warstwę asfaltową na mniejszym boisku
- prowadzono prace pielęgnacyjne na obiektach
            Powoli zaczął ukazywać się całokształt stadionu sportowego. Stadion zainteresował młodzież i zachęcił do uprawiania sportu. W miesiącu czerwcu odbyło się kolejne Gminne Święto Sportu, po którym wystawiliśmy reprezentację na zawody Wojewódzkiego Święta Sportu do Hańska. Występ zaliczyliśmy do udanego, bo w klasyfikacji zajęliśmy III miejsce. Podbudowani sukcesem przy ognisku w Sawinie Wójt Wiesław Radzięciak  podał hasło założenia drużyny piłkarskiej w Leśniowicach. Pomysł przyjął się a Panowie Artur Gajewski, Krzysztof Radelczuk, Robert Gajewski, Sławomir Prus zadeklarowali chęć do gry oraz pomoc w zorganizowaniu drużyny. Powstał też Komitet Organizacyjny w składzie: Wiesław Radzięciak, Mirosław Klein, Ryszard Złamańczuk, Krzysztof Radelczuk. Po dokładnym rozpoznaniu okazało się, że spora grupa młodzieży z naszej gminy gra w piłkę nożną w drużynie sąsiedniej Gminy Wojsławice. Rozmowy z Zarządem „Wojsławii” były trudne jednak zakończyły się pomyślnie i pozyskaliśmy następujących zawodników: Jacek Radelczuk, Krzysztof Radelczuk, Tomasz Popek, Dariusz Ziemianek, Janusz Kutryj, Tomasz Sitarz, Piotr Sitarz. Ogłosiliśmy nabór miejscowych chłopców. Było bardzo głośno w gminie i zgłosiło się dużo chętnych. Komitet Organizacyjny powołał na trenera drużyny juniorów Pana Mirosława Parkę natomiast na trenera drużyny seniorów Pana Antoniego Dziedzica. Następnie rozpoczęto treningi.
            W międzyczasie Komitet Organizacyjny zwrócił się do Chełmskiego Związku Piłki Nożnej o przyjęcie naszej drużyny do rozgrywek o Mistrzostwo Wojewódzkiej Klasy „A”. W związku z niedotrzymaniem terminu zgłoszeń oraz rozpoczęciem rozgrywek decyzja Chełmskiego Związku była odmowna. Jednak nie poddaliśmy się i osobiste kontakty Pana Wiesława Radzięciaka z Prezesem Chełmskiego Związku Panem Jerzym Murawskim spowodowały włączenie nas w rozgrywki o Mistrzostwo Klasy „A” w grupie „Południe” z dniem 22.09.1991 roku. W tym dniu rozegraliśmy pierwszy mistrzowski mecz na wyjeździe z „Kryształem” Rejowiec, który po zaciętej walce przegraliśmy 2 : 3 a pierwszymi strzelcami bramek dla naszej drużyny zostali Janusz Kutry i Jarosław Smalej. Spotkania z dwóch poprzednich kolejek mieliśmy rozegrać po zakończeniu rundy jesiennej. Następnie ruszyły ostre przygotowania do pierwszego meczu „u siebie”. Sprzątano stadion, wytyczano linie, a Pani Bogusława Zdunek uszyła chorągiewki narożne, chorągiewki dla sędziów i opaski dla porządkowych i kapitana drużyny. W międzyczasie pozyskano od Prezesa Spółdzielni Usług Rolniczych Pani Anny Gajewskiej pomieszczenie, które adoptowano na szatnię dla zawodników oraz na magazynek. W dniu 29.09.1991 roku tłumy kibiców dopingowały nasz klub w pojedynku z LZS Łopiennik. Niestety własne ściany nie pomogły i przegraliśmy 1 : 4.

I tak to się zaczęło…

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

Astra LeśniowiceGKS Pławanice Kamień
Astra Leśniowice 3:3 GKS Pławanice Kamień
2019-09-29, 16:00:00
     
oceny zawodników »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 8

Wyniki

Ostatnia kolejka 7
Astra Leśniowice 3:3 GKS Pławanice Kamień
Zryw Gorzków 6:0 Tatran Krasniczyn
Hutnik Ruda Huta 1:4 Znicz Siennica Różana
Vojsławia Wojsławice 4:1 Hutnik Dubeczno
Sawena Sawin 5:0 Sparta II Rejowiec Fabryczny
MKS Siedliska 2:3 Vitrum Wola Uhruska

Logowanie