Klub Sportowy Astra Leśniowice - strona oficjalna

VIII Gala Piłkarska Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej
Ładowanie...

Czy Astra Leśniowice zakończy sezon w TOP 3?

ZAPRASZAMY DO WOJSŁAWIC!!!

• autor: lesniowice, 2016-05-05 10:38

8 maja 2016 r. o godz. 13:00 na stadionie sportowym w Wojsławicach nasza „Astra” zmierzy się z miejscową „Vojsławią”. Mecze z naszym sąsiadem zza miedzy od lat określa się jako lokalne „derby”. Będzie to już 24 konfrontacja obu drużyn. Do tej pory nasi piłkarze odnieśli 8 zwycięstw, 3 mecze zremisowali i 12 przegrali.

Początek rywalizacji obu drużyn przypada na sezon 1996/1997. „Astra” grała wówczas jako beniaminek Klasy Okręgowej, natomiast Vojsławia byłą spadkowiczem z IV ligi. Faworyta nietrudno było wskazać i „Astra” przegrała 1:4, a jedyną bramkę dla naszych piłkarzy zdobył Artur Dąbrowski (obecny trener). W tej samej rundzie na wyjeździe już udało się nam zremisować 2:2 po bramkach Dąbrowskiego i Mazurka.

Jednak najważniejszy mecz, który zapadł kibicom w pamięci rozegrany został 04.06.1997r. w Leśniowicach w ramach półfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Po regulaminowym czasie gry był remis 3:3, a w dogrywce obie drużyny strzeliły po jednym golu i o awansie do finału miały rozstrzygnąć rzuty karne. W nich Astra okazała się lepsza, a decydującą o awansie bramkę zdobył nie kto inny jak Stanisław Rot, były gracz Vojsławi. Wywołało to mnóstwo kontrowersji i skończyło się na publicznym sprawdzaniu regulaminu. Ale już nic nie odebrało „Astrze” historycznego zwycięstwa.

Mamy nadzieję, że 8 maja również zwycięży „Astra”. Zapraszamy wszystkich do wspólnego dopingu naszej drużyny!

autor: ~anonim 2016-05-05 13:04:41

avatar wow uwielbiam takie archiwa, ma ktoś może jakieś tabele, zdjęcia, archiwa, opisy meczów ze starych czasów Astry? Udostępniajcie, to jest historia.

autor: ~KS ASTRA 2016-05-05 15:20:34

avatar Powyższa informacja została opracowana na podstawie Kronik KS Astra Leśniowice, które są do wglądu w siedzibie Klubu. Kroniki zawierają zdjęcia archiwalne, opisy meczów i tabele od powstania Klubu.Zapraszamy!

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Astra LeśniowiceGKS Pławanice Kamień
Astra Leśniowice 3:3 GKS Pławanice Kamień